"Ojczyzna, to nie kraj, w którym mieszkasz, ale kraj którego potrzebujesz i który potrzebuje ciebie."

Stefan Pacek

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Armii Krajowej
32-432 Pcim 598
tel: (12) 274-80-16
adres email: szkola3pcim3@wp.pl
NIP: 6812037479

Dyrektor szkoły: mgr Barbara Polańska

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią znowu uczniowie naszej szkoły mieli okazję brać udział w zajęciach obozu językowego EuroWeek. Tym razem spędziliśmy wspaniałe chwile w Międzygórzu. Program EuroWeek – Szkoła Liderów jest specjalnym projektem edukacyjnym pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy. Zajęcia prowadzone były w języku angielskim w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń przez szkoleniowców Fundacji EuroWeek pochodzących z Filipin, Barbadosu, Afryki i Włoch. Każdego dnia nasi uczniowie mieli okazję szlifować język angielski również podczas pieszych wycieczek na Iglicę, do Ogrodu Bajek czy nad wodospad i zaporę w Międzygórzu. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia „EuroWeek – Szkoła Liderów”.  W dniu wyjazdu zwiedziliśmy również piękny zamek Książ w Wałbrzychu, gdzie nasi uczniowie z zapartym tchem uczestniczyli w warsztatach „Zamkowe Tajemnice”. Pięć dni nauki poprzez zabawę były dobrze spędzonym czasem a nasi zadowoleni uczniowie już dzisiaj chcą wrócić do Międzygórza i brać udział w kolejnych zajęciach. 

Zdjęcia z wyjazdu możecie obejrzeć klikając w link: 

Euroweek 2021 - zdjęcia

Jolanta Hobot & Małgorzata Cichoń