18 grudnia nasze SKC zawitało do Domu Pomocy Społecznej w Pcimiu. Wybraliśmy się tam z piosenką bożonarodzeniową i z życzeniami świątecznymi. Chcieliśmy podzielić się z mieszkańcami i pracownikami radosnym oczekiwaniem na Boże Narodzenie. Te nasze krótkie odwiedziny miały też na celu pokazanie, że pamiętamy o osobach starszych i pewnie trochę samotnych. Dla naszych wolontariuszy też było to ważne doświadczenie. Spojrzenie na osoby starsze, często schorowane, budzi refleksję i uwrażliwia na obecność drugiego człowieka, któremu czasem wystarczy dobre słowo i uśmiech.

„Otwórz swe serce na świat dookoła, na ciepło płynące z maleńkich rąk,

noc co zmieniła historię świata to źródło nadziei tych pięknych świąt”

Anna Dziadkowiec, Bernadetta Wawok

5 grudnia po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Wolontariusza. Dla uczniów należących
do Szkolnego Koła Caritas był to dzień wyjątkowy. Mogli pokazać się „w pełnej krasie”. Na co dzień działają prawie w ukryciu. Pomagają kiedy trzeba, można na nich liczyć i robią to nie z przymusu, ale  z „potrzeby serca”. Dziś ubrani w koszulki z logo Caritas byli widoczni na lekcjach i na przerwach. Opowiadając o swojej działalności rozdawali obrazki z podobizną św. Mikołaja. Ten wyjątkowy święty, jest wzorem dobroci i pomagania potrzebującym. Jest także patronem naszej parafii. Mamy więc kogo naśladować.

W działalność SKC zaangażowanych jest około 20 osób z klas 6,7 i 8. Nasze działania skierowane do społeczności szkolnej i poza nią.
            POMAGAJĄ  BO  CHCĄ!    POMAGAJĄ  BO  MOGĄ!
                         POMAGAJĄ  BO  POTRAFIĄ!!!

Opiekun SKC  B. Wawok