mikolaj ho ho

KONKURS NA NAJPIEKNIEJSZA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ  dla uczniów klas 5-8

KONKURS " LAURKA DLA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA" dla uczniów klas 1-4

Wczesny ranek 23.11.2021 r. we wtorek.
Grupa ósmoklasistów naszej Szkoły oraz zaprzyjaźniej Szkoły nr 3 w Stróży wyjeżdża na wycieczkę do Warszawy, która jest efektem zaproszenia wystosowanego przez Pana posła Władysława Kurowskiego.

O 4.15 nad ranem nasza młodzież wraz z opiekunami wyrusza na podbój stolicy.

Przed południem docieramy do celu by:

• odbyć krótki spacer po warszawskiej starówce
  • zwiedzić Sejm RP, spotkać się z panem posłem oraz w miłej atmosferze zjeść wspólnie obiad
  • odwiedzić Centrum Nauki Kopernik, gdzie mogliśmy poprzez zabawę odkrywać Świat Nauki.

Wycieczka prócz aspektu poznawczego miała również charakter integracyjny.

Dziękujemy Wszystkim organizatorom i uczestnikom za udział w tym wydarzaniu. Zapraszamy do galerii zdjęć z naszej wyprawy.

Czekamy na następne wyzwania i przygody!

Bernadetta Wawok i Aneta Kotowicz
wychowawczynie klas 8

W tym roku nieco wcześniej, bo już 9 listopada, w naszej szkole odbył się uroczysty apel, w czasie którego chcieliśmy oddać hołd wszystkim walczącym o niepodległość naszego kraju. Uczniowie klasy 8a i 8b przygotowali na tę okazję inscenizację. Myślą przewodnią było zadanie z historii na temat utraty i odzyskania niepodległości, które miała napisać uczennica. Pomagał jej w tym tajemniczy głos. Prowadząc widza przez wieki historii, wydarzenia trudne i bolesne, najstarsi uczniowie szkoły chcieli przybliżyć, swoim młodszym kolegom, jak ważną datę świętujemy właśnie 11 listopada. My, współcześnie żyjący, jesteśmy pokoleniami pokoju. Nie zawsze potrafimy docenić fakt, że nasz kraj jest wolny, niepodległy i należy do Polaków. Dla nas to oczywiste, że mówimy po polsku, chodzimy do polskiej szkoły, możemy się modlić. W Polsce nie zawsze tak było. Dlatego tak ważne jest, aby pamięć o tych wszystkich, którzy walczyli, bronili i strzegli Polski, nigdy nie zginęła.

Przy okazji tego święta pamiętamy również o naszym patronie szkoły, o żołnierzach Armii Krajowej. Nie ma ich już wśród nas, ale zostawili nam cenny dar – wolną Ojczyznę.

A. Kotowicz i B. Wawok