"Ojczyzna, to nie kraj, w którym mieszkasz, ale kraj którego potrzebujesz i który potrzebuje ciebie."

Stefan Pacek

Już po raz trzeci, pod koniec października, do naszej szkoły zawitały postacie świętych i błogosławionych. 31 października szkołę opanowali święci. Na wspólnym spotkaniu uczniowie wszystkich klas zebrali się by wspólnie zaśpiewać, że „taki duży, taki mały, może świętym być”! Słuchaliśmy uważnie opisów życia świętych. Pojawili się wśród nas św. Maksymilian Kolbe, św. Hiacynta, św. Rita, bł. Aniela Salawa i wielu innych. Piękne stroje, piękne historie i wspaniałe postacie tych, którzy są przyjaciółmi Pana Jezusa. Święci powinni być dla nas wzorem i przykładem do naśladowania. Powinniśmy uczyć się od nich jak najlepiej przeżyć swoje życie by zasłużyć kiedyś na miano świętego. Dlatego to spotkanie było dla nas tak ważne i interesujące.

            Na zakończenie naszego spotkania pomodliliśmy się przez wstawiennictwo świętych i zaśpiewaliśmy radośnie.

                                                                                                                                       Katechetka Bernadetta Wawok

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.