"Ojczyzna, to nie kraj, w którym mieszkasz, ale kraj którego potrzebujesz i który potrzebuje ciebie."

Stefan Pacek

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Armii Krajowej
32-432 Pcim 598
tel: (12) 274-80-16
adres email: szkola3pcim3@wp.pl
NIP: 6812037479

Dyrektor szkoły: mgr Barbara Polańska

W dniu 02.10.2020 w nasze szkole obchodzić będziemy X już Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day). w ramach bezpłatnej akcji edukacyjnej. Odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października.Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Przygotowaliśmy na tę okazję szereg zabaw matematycznych, w których uczniowie poszczególnych klas będą mogli brać udzial w najbliższy piątek. Do zabawy zapraszamy również rodziców, nauczycieli oraz calą społeczność lokalną.

W tym roku w ramach obchodów X ŚDTM zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnym Internetowym Konkursie Matematyczno-logicznym „ARCYMISTRZ MNOŻENIA”

Termin05.10.2020-17.10.2020

Konkurs rozgrywany jest w 5 kategoriach (kody iinstrukcję logowania wyślemy poprzez dziennik elektroniczny).

Zadania konkursowe to: łamigłówki matematyczno-logiczne, które wymagają od uczestników logicznego myślenia oraz umiejętności w zakresie mnożenia i dzielenia liczb.

Harmonogram

 • Rejestracja - 29.09-5.10.2020
 • I ETAP - eliminacje - 5-7.10.2020
 • Ogłoszenie wyników I ETAPU - 12.10.2020
 • Finał - 17.10.2020, godz. 9:00 (7:00)               
 • Przebieg I ETAPU (ELIMINACJI)
 • Etap ten trwa 3 dni (od 5.10.2020, godz. 12:00 do 8.10.2020, godz. 12:00).
 • Każdego dnia uczestnicy logują się na swoje konto i pobierają (w pliku pdf) zestaw składający się z 6 zadań (każda kategoria ma swój zestaw). Uczestnicy mają 24 godziny na ich rozwiązanie i przesłanie odpowiedzi.
 • Odpowiedzi do zadań należy przesyłać za pomocą formularza on-line dostępnego na stronie konkursu.
 • Przy każdym zadaniu podana jest informacja o jego wartości punktowej. Za każdą poprawną odpowiedź do zadania uczestnik otrzymuje punkty (tyle, ile wynosi jego wartość punktowa). Za błędną odpowiedź do zadania uczestnik otrzymuje 0 punktów.
 • Na podstawie łącznej liczby punktów zdobytych w etapie eliminacyjnym ustala się kolejność miejsc w poszczególnych kategoriach: im więcej punktów, tym wyższe miejsce. Do FINAŁU kwalifikują się miejsca od 1 do 30.
 • Przebieg FINAŁU
 • Uczestnicy mają 90 minut na rozwiązanie zestawu zadań.
 • O kolejności miejsc w ramach finału decyduje liczba zdobytych punktów. W przypadku równej liczby punktów decyduje czas przesłania odpowiedzi.
 • Nagrody
 • Za miejsca I-III (w każdej kategorii) przyznawane są medale, dyplomy, Karty Grabowskiego "Tabliczka mnożenia", plecak i piórnik.
 • Za miejsca IV-X (w każdej kategorii) - dyplom, plecak i piórnik.
 • Ogłoszenie wyników finału - 18.10.2020, godz. 12:00

Serdecznie zapraszamy do zabawy :)

Szkolni Koordynatorzy:

M. Cichoń & J. Hobot