"Ojczyzna, to nie kraj, w którym mieszkasz, ale kraj którego potrzebujesz i który potrzebuje ciebie."

Stefan Pacek

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Armii Krajowej
32-432 Pcim 598
tel: (12) 274-80-16
adres email: szkola3pcim3@wp.pl
NIP: 6812037479

Dyrektor szkoły: mgr Barbara Polańska

flagaNarodowe Święto Niepodległości jest dla nas dniem szczególnym, gdyż świętujemy  wolność naszej Ojczyzny i czcimy też pamięć o tych, którzy poświęcili dla Niej swoje życie, swój trud, talent, aby mogły ziścić się marzenia wielu pokoleń o niepodległości.

W tych dniach corocznie uroczyście obchodziliśmy dzień naszego patrona Armii Krajowej. Niestety ten trudny czas pandemii nie pozwolił nam na wspólnie świętowanie w szkole. Niemniej jednak łączymy się dzisiaj duchowo z kombatantami, którzy przez wiele lat zaszczycali nas swoją obecnością i przybliżali żywą historię. Was wszystkich, żywych i umarłych zapewniamy o naszej pamięci.

Chwała bohaterom!!!