"Ojczyzna, to nie kraj, w którym mieszkasz, ale kraj którego potrzebujesz i który potrzebuje ciebie."

Stefan Pacek

"Kreatywność, innowacje, motywacja i nowe metodologie nauczania" - to szkolenie, w którym wzięły udział w lipcu bieżącego roku dwie nauczycielki z naszej szkoły. Kurs  został stworzony dla nauczycieli, którzy chcą dowiedzieć się więcej o zarządzaniu efektywną i nowoczesną klasą, która zachęca do uczestnictwa i zaangażowanej nauki przy użyciu kreatywności i najnowszych narzędzi klasowych. 

Znakomicie prowadzone zajęcia pod czujnym okiem trenera Alessandro Pumpo pozwoliły nam na zdobycie praktycznych doświadczeń związanych z krytycznym i kreatywnym myśleniem, technologiami informacyjno-komunikacyjnymi w edukacji oraz umiejętnościami miękkimi uczniów. Dzięki poznaniu szeregu interaktywnych i angażujących ćwiczeń dowiedziałyśmy się jak jeszcze bardziej zwiększyć motywację uczniów do nauki, ustalać zasady pracy w klasie, przekazywać jasne instrukcje, monitorować, rozwijać relacje, włączać pracę w parach i grupach oraz oceniać kluczowe umiejętności. Zostałyśmy wyposażone w zestawy konkretnych pomysłów, jak zastosować nowe strategie nauczania, aby podnieść zaawansowane już umiejętności u dzisiejszych uczniów. 

Program szkolenia obejmował również dwie wycieczki kulturalne po Barcelonie, dzięki którym miałyśmy okazję poznać tradycje i zwyczaje Hiszpanów, szczególnie kulturę i historię Katalonii. Zdobyta wiedza z pewnością będzie miała zastosowanie podczas tzw. lekcji kulturowych na języku angielskim.

Bogate w zdobyte doświadczenia z nowymi pomysłami ruszamy w nowy rok szkolny 2020/2021.

Szkolenie zrealizowane ze środków programu Erasmus +, Akcja KA1.

Poniżej znajdziecie link do krótkiej relacji ze wizyty w Barcelonie:

Barcelona 2020 Erasmus+

J. Hobot & M. Cichoń