"Ojczyzna, to nie kraj, w którym mieszkasz, ale kraj którego potrzebujesz i który potrzebuje ciebie."

Stefan Pacek

18 grudnia nasze SKC zawitało do Domu Pomocy Społecznej w Pcimiu. Wybraliśmy się tam z piosenką bożonarodzeniową i z życzeniami świątecznymi. Chcieliśmy podzielić się z mieszkańcami i pracownikami radosnym oczekiwaniem na Boże Narodzenie. Te nasze krótkie odwiedziny miały też na celu pokazanie, że pamiętamy o osobach starszych i pewnie trochę samotnych. Dla naszych wolontariuszy też było to ważne doświadczenie. Spojrzenie na osoby starsze, często schorowane, budzi refleksję i uwrażliwia na obecność drugiego człowieka, któremu czasem wystarczy dobre słowo i uśmiech.

„Otwórz swe serce na świat dookoła, na ciepło płynące z maleńkich rąk,

noc co zmieniła historię świata to źródło nadziei tych pięknych świąt”

 

Anna Dziadkowiec, Bernadetta Wawok